Nevhodná hra Rape Day je na Steame

Spoločnosť, ktorá vlastní spoločnosť Steam, uviedla vo vyhlásení, že odstránila hru, pretože "predstavuje neznáme náklady a riziká".
Vizuálna románová hra, v ktorej vyberáte spôsob, ako sa vyvíja príbeh, mala byť uvoľnená neskôr v tomto roku. Bolo uvedené na Steamovej stránke, ktorá sľubovala, že nechá hráčom "kontrolovať voľby hroziaceho sériového zabijáckeho násilníka počas apokalypsy zombie". Desk Plant, tvorca hry, povedal, že bude hľadať ďalšiu platformu.

strach

Rozhodnutie odstrániť deň znásilnenia príde po zúrivej reakcii proti nemu online.
"Som žena, ja som hráč a som zákazníkom Steamu. V ére #MeToo je nezvyčajné, že by ste publikovali a ponúkali predaj hru ako Rape Day", prečítajte si jeden ukrižovaný tweet z utorka.
V niekoľkých krajinách sa uskutočnili petície, ktoré volajú na Steam, aby odstránili hru. Sally Ruggová, výkonná riaditeľka pre Change.org v Austrálii, vrhla svoju váhu za petíciu, ktorá získala 3 000 podpisov, zatiaľ čo ďalšia petícia mala takmer 8 000 podpisov. ,

hraní

Napriek tomu, že počet ľudí podpísal petície proti hre, Valve sa vyhýbal odsúdeniu úplne. "Po významnom zistení faktov a diskusii sa domnievame, že deň rasy predstavuje neznáme náklady a riziká, a preto nebude na Steam.
"Rešpektujeme túžbu vývojárov vyjadrovať sa a cieľom spoločnosti Steam je pomôcť vývojárom nájsť publikum, ale tento vývojár si vybral obsahovú vec a spôsob, ako ju reprezentovať, čo nám veľmi sťažuje, aby im to pomohlo."
Ventil sa odvtedy dostal do ohniska, pretože nebol v tlačovom vyhlásení kritickejší voči Rape Day.

Rowan Kaiser, spisovateľ hry, navrhol, aby sa Valve zdráhala zrušiť hru.
"Som smutné, že najväčší obchodný dom nášho priemyslu nemôže mať správny výsledok z tých správnych dôvodov," dodal.
Nie je to prvýkrát, čo Steam odstránila hru. V máji 2018 odišiel aktívny strelec, ktorý umožnil hráčom byť strelcami stredných škôl a "zabíjanie čo najväčšieho počtu civilistov".
V júni 2018 spoločnosť Valve zverejnila blog, v ktorom hovorí: "Rozhodli sme sa, že správnym prístupom je umožniť všetko, aby sa do obchodu Steam, s výnimkou vecí, o ktorých sme sa rozhodli, že sú nezákonné, alebo rovno nahor."

Nevhodná hra Rape Day je na Steame
4.5 (90.77%)13